Salon Meblowy Sułtan

Agata Meble – Myślenice

Właściwe zaaranżowanie pokoju dla nastolatka jest ciężkim zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę wszystko: rozmiar pomieszczenia, zainteresowania i potrzeby dziecka, jego tryb życia. Pokój młodzieżowy odzwierciedlać indywidualny charakter jego mieszkańca, podkreślać pasję, sprzyjać nauce i być swoistym azylem. Jak stworzyć wyjątkową przestrzeń dla swojej pociechy? Czym się inspirować? W poniższym artykule przedstawiamy kilka propozycji, na które powinieneś zwrócić uwagę!

Agata Meble Myślenice – zabawa, wypoczynek, nauka

Nastolatki spędzają mnóstwo czasu w swoich pokojach. Grają w gry, czytają książki, uczą się, śpią, zapraszają znajomych. Dlatego też należy zadbać o każdy jego szczegół, a urządzenie go powinno być staranne, przemyślane i – przede wszystkim – skonsultowane z dzieckiem. Tylko w ten sposób stworzymy dla niego mały, prywatny świat, w którym będzie mógł dbać o swoje pasje i odreagowywać stresy dnia codziennego. W pokoju młodzieżowym – jeśli nastolatek tego pragnie – można zaszaleć także z kolorami. Zarówno barwy ścian, jak i mebli, nie wpłyną na praktyczność tego pomieszczenia.

Dla każdej aranżacji znakomitym wyborem są jasne meble młodzieżowe. W sklepach nie brakuje bogatej oferty zestawów mebli dla nastolatków, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego rozmiaru. Są one gwarancją stworzenia nietuzinkowego wnętrza z wygodnym łóżkiem, biurkiem z krzesłem oraz np. oryginalną meblościanką. Warto, aby wszystkie meble pochodziły z jednej kolekcji, a myślą przewodnią przy ich wyborze powinno być stworzenie przestrzeni do zabawy, wypoczynku i nauki.

Agata Meble Myślenice – rozwiązania dla pokoju młodzieżowego

Nauka w życiu nastolatka jest najważniejszym obowiązkiem, dlatego warto stworzyć mu jak najlepsze do tego warunki. Wydzielenie specjalnego miejsca i zakup odpowiednich mebli to podstawa. Kupując biurko komputerowe, warto zadbać o ergonomiczne krzesło, które wpłynie pozytywnie na kręgosłup dziecka – najlepsze są modele z regulacją. Dobrym pomysłem jest zakup witryny na książki oraz inne pomoce naukowe, aby zawsze były na widoku, pod ręką dziecko. Zakup tablicy korkowej to to także doskonała myśl – pozwoli dziecku na organizację: umieszczenie planu lekcji, zdjęcia z przyjaciółmi, przypomnień o ważnych terminach.

Naturalnie – edukacja to nie wszystko. Aby nasze dziecko było wypoczęte, powinniśmy stworzyć także strefę przeznaczoną dla relaksu i snu. Tutaj najlepiej sprawdzą się wygodne łóżka materacowe, a – jeśli pokój jest mały – łóżko rozkładane, które pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Sofa z funkcją spania to zakup idealny – w ciągu dnia będą mogli siedzieć na nich goście nastolatka. Do przechowywania ubrań i innych rzeczy polecamy szafę narożną, która jest niezwykle funkcjonalnym meblem – zawiera zarówno drążek na bardziej wyjściową odzież, jak i półki oraz szuflady.

W salonie meblowym Sułtan znajdziesz mnóstwo inspiracji, które bez wątpienia pomogą Ci w urządzeniu idealnego pokoju młodzieżowego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli przeznaczonych stricte dla dzieci oraz innych.