Salon Meblowy Sułtan

Agata Meble – Niepołomice

Choć styl loftowy (lub inaczej industrialny) powstał już w latach 50. zeszłego wieku w USA, niewielu mieszkańców Niepołomic o nim słyszało. Ogromny wpływ na powstanie tego trendu miał kryzys gospodarczy – zamykano wówczas masowo fabryki i zamieniano je na bloki mieszkalne. Nie trudno więc domyślić się, że ten styl charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Jak zaaranżować wnętrze w stylu loftowym? O jakich elementach nie można zapomnieć, urządzając mieszkanie w tym stylu? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule!

Agata Meble Niepołomice – meble o niepowtarzalnym klimacie

Zarówno w salonie meblowym Sułtan, jak i np. w Agata Meble, nie brakuje wielu inspiracji do doskonałego odtworzenia stylu industrialnego w każdym mieszkaniu. Nawet małe pomieszczenia mogą być bardzo loftowe. Wystarczy kilka charakterystycznych elementów, jak choćby metalowe regały czy lampy bez kloszy, aby stworzyć niepowtarzalny klimat rodem z USA. Niezbędne są również odpowiednie meble.

W stylu industrialnym we wszystkich pomieszczeniach króluje minimalizm – również w sypialniach. Zamiast łóżek używane są materace - po prostu umieszczone na podłodze lub na paletach. Często spotykane są wieszaki na ubrania na samych drążkach, które zastępują szafy oraz małe, metalowe stoliki, które dodają nieco surowego klimatu. Wspaniałym tłem dla takich mebli są czerwone cegły na ścianach – doskonale podkreślą ich charakter.

Meble Agata Niepołomice – surowy klimat i przytulność w jednym?

Wbrew pozorom, styl industrialny można połączyć z ciepłymi, przytulnymi elementami. Lub na odwrót – przytulną np. skandynawską sypialnię urozmaicić loftowymi dodatkami. Styl loftowy doskonale łączy się z drewnianymi i prostymi meblami. Przy urządzaniu takiego mieszanego stylu skupmy się przede wszystkim na praktycznych aspektach wyposażenia.

W aranżacji inspirowanej industrialnymi klimatami warto urządzić sypialnię. Styl ten najlepiej podkreślić łóżkiem kontynentalnym w stonowanych kolorach (szarościach, beżach, bielach). Barwy nie powinny dominować takiego wnętrza – wszak loftowe pomieszczenia charakteryzują się prostotą i minimalizmem. Ponadto miękki zagłówek to przytulny i dekoracyjny element, który – wraz z ozdobnymi poduszkami – nadadzą naszej sypialni jeszcze bardziej przyjaznego wyrazu. Jednym z najważniejszych elementów stylu industrialnego są jednak nie meble, a lampy. Powinniśmy zadbać o to, aby były one surowe – najlepiej sprawdzają się tutaj duże i stalowe lampy podłogowe, które dodają „fabrycznego” klimatu całości. Jeśli dodamy do niej żarówkę o ciepłej, przyjemnej barwie, stworzymy niepowtarzalne wnętrze!

Styl industrialny wcale nie musi być chłodny i surowy. Dzięki kilku zabiegom oraz właściwie dobranym meblom możemy uczynić go ciepłym i przyjaznym wnętrzem, który będzie zachwycał nie tylko nas, ale i naszych gości. W salonie meblowym Sułtan nie brakuje mebli, które pozwolą stworzyć idealną przestrzeń, praktyczną i zgodną z każdym gustem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz odwiedzenia naszego sklepu w Bochni!