Salon Meblowy Sułtan

Agata Meble – Proszowice

Gdy nasza pociecha rozpoczyna nowy etap w swoim życiu, idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Proszowicach, warto zastanowić się nad zmianą wystroju pokoju dziecięcego. Niezbędny będzie tutaj wybór nowych mebli, które będą dostosowane do potrzeb i zainteresowań malucha. W jaki sposób urządzić pokój dla małego ucznia i o czym należy pamiętać przy aranżowaniu funkcjonalnej przestrzeni dla niego? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Agata meble Proszowice – wyposażenie pokoju małego ucznia

Na pierwszym miejscu powinniśmy zawsze stawiać właściwy odpoczynek dziecka, który ma ogromny wpływ na jego samopoczucie i zdrowie. Łóżko dla dzieci musi być komfortowe i umożliwiać wysypianie się, dlatego warto stare wymienić na takie, które będzie miało standardowe wymiary – szerokość 80 centymetrów. W wypadku małego pokoiku, warto zainwestować w piętrowe łóżko – na dole stworzymy miejsce do zabawy dla dziecka, a na górze – do odpoczynku i spania.

Inne niezbędne meble w pokoju dziecka to szafa oraz komoda (najlepiej z szufladami), w których będą przechowywane nie tylko ubrania, ale i dziecięce zabawki. Dla małego ucznia niezbędne będzie również biurko i wygodne krzesło obrotowe – te drugie trzeba dostosować do wzrostu dziecka szczególnie uważnie, aby w późniejszym okresie nie miało problemów z kręgosłupem. Warto również, zainwestować w witrynki na pomoce naukowe – liczydło, książeczki, akcesoria plastyczne oraz inne niezbędne przedmioty. Wszystkie meble powinniśmy ustawić pod ścianami, aby stworzyć dziecku jak największą przestrzeń do zabawy. Niezbędne w pokoju dziecięcym będą także kosze na zabawki – maskotki, klocki i inne drobiazgi.

Meble Agata Proszowice – dla chłopca, dla dziewczynki

Pokój dla chłopca warto urozmaicić dodatkami w postaci motywów jego ulubionych bohaterów, sportów lub innych zainteresowań. Idealnym wyborem są tutaj meble jasne: białe, szare, błękitne lub w odcieniu jasnego drewna – takie barwy optycznie powiększą pomieszczenie. Można również zamontować w pokoju drabinki i inne konstrukcje, które zachęcą chłopca do aktywności fizycznej.

Natomiast pokój dla dziewczynki warto urządzić białymi meblami z pastelowymi odcieniami, które rozjaśnią przestrzeń i nadadzą jej wesołego klimatu. Ostatnimi czasy popularne są tutaj meble z uchwytami w limonkowym kolorze. I tutaj nie można zapomnieć o dodatkach – poduszkach, przytulankach oraz naklejkach z ulubionymi bohaterkami z bajek…

Urządzenie pokoju dla małego ucznia bywa nie lada wyzwaniem, jednakże z meblami z salonu meblowego Sułtan zadanie to będzie znacznie łatwiejsze. Nasza oferta bogata jest w meble dziecięco-młodzieżowe – nie tylko w jasnych barwach, ale też z motywami wesołych zwierzątek, bohaterów i tym podobnymi! Jesteśmy pewni, że z wyposażeniem z naszego sklepu stworzą Państwa niebanalną przestrzeń dla dziecka w Proszowicach – i do nauki, i do zabawy! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zamieszczoną na naszej stronie oraz odwiedzenia naszego sklepu w Bochni!