Salon Meblowy Sułtan

Agata Meble – Wieliczka

Wystrój naszego mieszkania ma wpływ na nasze samopoczucie, dlatego właściwy wybór mebli i dodatków jest bardzo ważny. Większość mieszkańców Wieliczki czuje się najlepiej w przytulnych pomieszczeniach, wypełnionymi pamiątkami, książkami i innymi, osobistymi przedmiotami (często związanymi z hobby). Aby właściwie to wszystko pokazać, bardzo dobrym pomysłem są regały oraz półki, dzięki którym wnętrze nabierze charakteru. Jaki regał wybrać do salonu? Jak eksponować na półkach dekoracje? Przeczytaj ten artykuł do końca, a bez wątpienia poznasz odpowiedzi na powyższe pytania!

Agata Meble Wieliczka – regały na pamiątki i książki

Urządzając mieszkanie warto wybrać meble, które pomieszczą osobiste pamiątki i inne skarby. Jednym z nich może być właśnie regał – wysoki i funkcjonalny. Szeroki mebel w ciepłym odcieniu drewna to znakomity wybór, jeśli chcemy stworzyć wnętrze ciepłe i rodzinne. Warto wybrać regał z dolnymi szufladami, do których będziemy mogli włożyć dokumenty i inne ważne papiery.

Mebel otwarty (bez drzwiczek) może wspaniale wyeksponować ulubione tytuły i ich piękne grzbiety. Dzięki temu książki nie będą kurzyć się w pudełku na dnie szafy, a nasze pomieszczenie zyska odrobinę klimatu. Podobnie z pamiątkami – ustawione na półkach będą przyciągać wzrok i przywoływać miłe wspomnienia. Przedmioty za duże można swobodnie ustawić na szczycie regału lub zamontować dodatkowo półki ścienne.

Agata Meble Wieliczka – półki pojedyncze czy podwójne?

Półki pomagają zaaranżować pustą przestrzeń ściany i są bardziej uniwersalne od regałów. Możemy ulokować je w dowolnej ilości i wybranym miejscu, np. nad telewizorem czy sofą. Ponadto istnieje wiele rodzajów półek, a ich wybór zależy od rodzaju pomieszczenia, jego stylu i chęci ich umiejscowienia. Przy wyborze półek musimy wziąć pod uwagę także to, co będziemy na nich przechowywać – drobne pamiątki czy cięższe, większe przedmioty.

Rodzaj półki należy dostosować do mebli, które znajdują się w danym pokoju. Do dużych i masywnych należy wybrać szeroką i długą, a jeśli model pojedynczy to za mało – wybierzmy podwójny. Zagwarantuje nam on dwa razy więcej miejsca na nasze „bibeloty” - na przykład figurki.

Agata Meble Wieliczka – półka czy regał?

Zarówno półki, jak i regały mają mnóstwo zalet. Te pierwsze można zawiesić na dowolnej ścianie w mieszkaniu, natomiast wybór mebla nie wymaga wiercenia w ścianach. Decyzję powinien zdefiniować rozmiar naszego mieszkania, ponieważ to od niego będzie zależało, czy starczy nam miejsca na postawienie regału. Jednakże, nawet w przypadku małego metrażu, nie można się zniechęcać – na rynku (m.in. w salonie meblowym Sułtan i Agata Meble) nie brakuje wąskich mebli, które znakomicie odnajdą się także w ciasnym przedpokoju. Ważna jest także funkcja, jaką mają one spełniać. Jeśli jedynie dekoracyjną - lepsze będą półki. W przypadku poszukiwania dodatkowo funkcjonalności - zdecydujmy się na regał.

W salonie meblowym Sułtan, nie brakuje interesujących modeli półek i regałów, również z nietuzinkowymi asymetrycznymi wzorami. Zapraszamy do naszego sklepu Bochni, gdzie z chęcią pomożemy w wyborze odpowiednich mebli do Państwa mieszkania!