Salon Meblowy Sułtan

Garderoby Wieliczka

Najodpowiedniejszym miejscem do przechowywania ubrań i sprzętów jest osobne pomieszczenie, a więc garderoba. Warto o niej pomyśleć nawet wówczas, gdy nie została ona uwzględniona na planie domu. Można wydzielić ją choćby w sypialni. Wówczas strata miejsca będzie tylko pozorna, gdyż w ten sposób unikniemy w pokoju trzymania wielkich szaf. Aby garderoba jak najlepiej pełniła swoją funkcję, powinna być odpowiednio duża i rozsądnie zagospodarowana. Już pomieszczenie o 3 mkw zapewni nam swobodę ruchów. W kształcie zbliżonym do kwadratu można zbudować trzy ściany, tworząc literę „U”, w wąskim i długim miejscu lepiej sprawdzi się zabudowana na planie litery „L” ( na dwóch ścianach). Aranżując rozmieszczenie półek, należy pamiętać o pozostawieniu w garderobie wolnego miejsca, które umożliwi wygodne korzystanie ze schowków – szerokość około 120cm. 
Jeżeli jednak w naszym mieszkaniu  garderoba nie wchodzi w grę, należy postawić na dużą szafę. Dobrym pomysłem jest zabudowanie nią wnęki, jednej ściany lub jej części. Aby uniknąć przytłoczenia wnętrza pojemnym meblem, lepiej wybrać drzwi szklane lub w kolorze ścian, wówczas znikną w tle. Można także wyłożyć je lustrzanymi taflami. To optycznie powiększy przestrzeń. Jeżeli jednak zależy nam na wyeksponowaniu mebla, wybierzmy drzwi dekoracyjne. 

 

Gdzie najlepsze garderoby?  Wieliczka! Tu znajdziesz wszystko

 


Projektując garderobę należy wziąć pod uwagę zarówno miejsce jakim dysponujemy, jak i potrzeby domowników. Przemyślanie urządzona garderoba jest w stanie pomieścić bardzo dużo rzeczy. Gdzie jednak znaleźć idealną garderobę? Wieliczka – tu możesz zaczerpnąć inspiracji. Pojemne szafy, praktyczne akcesoria – wszystko na miarę Twoich oczekiwań i Twojego portfela. Zapraszamy do naszego salonu.