Salon Meblowy Sułtan

Meble biurowe, fotele, krzesła obrotowe – Brzesko

Meble biurowe kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem wszelakich firm lub domowym miejscem do pracy. Jednakże nie tylko pracownicy spędzają mnóstwo czasu w pozycji siedzącej, ale i… dzieci. To przy biurku odrabiają lekcje, spędzają czas przy komputerze, czytają. Zapewnienie im odpowiedniego i wygodnego krzesła, dbającego o postawę ich kręgosłupa i zdrowie, to priorytet! Jakie meble biurowe powinny znaleźć się w pokoju młodzieżowym? Jak wybrać najkorzystniejsze dla dobra dziecka i gdzie znaleźć je w Brzesku? Przeczytajcie koniecznie ten artykuł do końca!

Meble biurowe Brzesko – odpowiedni wymiar dla dziecka

Znalezienie właściwych mebli dla pociechy bywa ciężkie – muszą w końcu nie tylko być funkcjonalne i użyteczne, ale i podobać się dziecku. Tylko w ten sposób stworzymy dla niego komfortowe warunki do nauki i zabawy. W przypadku krzesła do biurka warto zdecydować się na model obrotowy, który zapewnia największą wygodę. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko będzie mogło swobodnie poruszać się w pobliżu biurka (bez konieczności wstawiania). Ponadto są one w wyposażone w elementy wspomagające zdrowie malucha – podłokietniki, regulowane oparcia i odpowiednie parametry. Aby sprawdzić czy krzesło jest odpowiedniej wysokości, wystarczy posadzić dziecko na krześle i sprawdzić, czy jego stopy swobodnie opierają się o podłogę – w ten sposób wybierzemy mebel o odpowiednich wymiarach.

Krzesła obrotowe Brzesko – odpowiednie kółka, regulowane oparcie, podłokietniki

Wybierając krzesła obrotowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kółka. Dzieci nie tylko siedzą na nim przy biurku, ale też się na nim „bawią” - kręcą się i jeżdżą po całym pokoju (czasem nawet urządzają na nich wyścigi!). Dlatego też warto wybrać właściwe – dla twardych nawierzchni (np. panele) sprawdzą się kółka miękkie, dla miękkich (np. dywan) z kolei twarde. Warto także wiedzieć, że kółka kauczukowe są w stanie ochronić podłogę przed rysami. Możemy tutaj zdecydować także na specjalne maty.

Najważniejsza jest jednak możliwość regulowania oparcia krzesła, które zapewni odpowiednią pozycję dziecka przy biurku, dopasuje się do jego indywidualnych potrzeb. Dla podłokietników także warto poświęcić nieco uwagi. Zamontowane na właściwej wysokości rozluźnią ciało naszego dziecka i zagwarantują komfortowe oparcie dla jego rąk. Prawidłowo dobrane podłokietniki i oparcie wyeliminuje problem bólów pleców i utrzyma dziecko w zdrowej pozycji siedzącej.

Krzesła Brzesko – odpowiednia postawa dziecka

Każdy rodzic powinien zadbać o to, aby wykreować u dziecka właściwą postawę siedzącą. Kręgosłup pociechy musi być równomiernie podparty, stopy – jak wcześniej wspominaliśmy – stabilnie oparte o podłogę, a szerokość siedziska nie powinna uciskać dziecka. Ważne jest także miejsce pod biurkiem – dziecko powinno swobodnie poruszać pod nim nogami.

W ofercie salonu meblowego Sułtan nie brakuje praktycznych i wygodnych krzeseł dla dzieci i młodzieży. Wymiary naszych mebli są zróżnicowane, dlatego bez trudu dopasujesz je do potrzeb swojego szkraba. Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i odwiedź nasz sklep w Bochni!