Salon Meblowy Sułtan

Meble biurowe, fotele, krzesła obrotowe Tarnów

W pracy biurowej większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej, dlatego niezwykle istotną kwestią jest, aby meble biurowe zapewniały nam wygodną pozycję i komfort użytkowania. Źle dobrane krzesło pracownicze może przyczynić się do pogorszenia stanu naszego zdrowia i dokuczliwego bólu pleców. Warto zwrócić więc uwagę na to, aby nasz fotel do biurka był ergonomiczny - komfortowy, praktyczny i - przede wszystkim - dostosowany do nas, naszego wzrostu i indywidualnych potrzeb.

Ergonomiczne meble biurowe - czyli jakie?

Ergonomiczne meble biurowe powinny być dostosowane odpowiednio do kształtu kręgosłupa. Dzięki temu nie tylko będą one skutecznie chronić przed złą postawą, ale i gwarantowały odpowiednie oparcie dla pleców. Obecnie dostępne na rynku fotele posiadają między innymi komfortowe zagłówki, które po pozwalają w pracy na chwilę odprężenia. Istotnym elementem są również podłokietniku, zwiększające komfort pisania na klawiaturze i stanowiące wygodne oparcie dla ramion w czasie wielogodzinnej pracy.

Komfortowe i solidne krzesła obrotowe

Podstawą wyposażenia każdego biura powinny być odpowiednio wyprofilowane krzesła obrotowe. Takie krzesła eliminują ryzyko przeciążenia kręgosłupa oraz bólów odcinków lędźwiowego i szyjnego. Komfortowe krzesło powinno pozwalać na regulację - tzn. ustawienia siedziska i oparcia oraz kąt nachylenia dopasowany do wzrostu pracownika. Szczegółowe wartości określają przepisy BHP.

Przy wyborze krzesła warto przyjrzeć się także materiałom, z których jest wykonane. Ergonomiczne krzesło powinno służyć nam przez wiele lat. Postawmy tutaj na sprawdzone materiały, np. skórę syntetyczną, która jest trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości. Sprawnie i lekko poruszające się kółka oraz wzmocniona konstrukcja - na te elementy również powinniśmy zwrócić uwagę!

Krzesła biurowe o ciekawym designu

Estetyka wykonania fotela biurowego również może przyczynić się zwiększenia komfortu jego użytkownika - pozytywnie wpłynąć na nastrój, a nawet wydajność. Stawianie na dobre samopoczucie pracowników jest bardzo ważne przy aranżacji przestrzeni do pracy. Dominującym trendem jest teraz klasyczna czerń, która doskonale dopasuje się do wystroju każdego biura i nie będzie rozpraszać pracowników. Coraz popularniejsze stają się również projekty inspirowane naturą oraz rozwiązania EKO. Jeśli zależy nam zarówno na komforcie użytkowania, jak i ochronie środowiska, warto zwrócić uwagę na oznakowania ekologiczne modeli.

Przy wyborze mebli biurowych nie powinniśmy oszczędzać na zdrowiu oraz samopoczuciu. Powinny być one przede wszystkim ergonomiczne, ale warto nie zapominać także o estetyce, która sprawi, że nasze biuro prezentować się będzie atrakcyjne. Chętnie pomożemy w wyborze profesjonalnych i wygodnych mebli do Twojego biura - w naszej ofercie nie brakuje ciekawych krzeseł obrotowych. Skontaktuj się z nami!