Salon Meblowy Sułtan

Meble do kuchni Wadowice

Być może i w małej kuchni nie znajdzie się miejsce na obszerną wyspę czy duży stół mieszczący dziesięć osób, jednak z pewnością dumnie goszczą radość i rodzinną atmosferę. Bez względu na metraż, kuchnia to miejsce specyficzne – bezpieczne, rodzinne i przytulne. Z reguły kojarzy się z zapachem świeżo upieczonego ciasta oraz zmielonej kawy o poranku, wspólnym przygotowywaniem posiłków czy wesołym gwarem domowników. Jednak, aby nasze kulinarne królestwo oprócz stylowego charakteru, kusiło jeszcze funkcjonalnością i nie generowało trudności podczas gotowania, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaki kolor dobrać? Jak rozplanować przestrzeń i z jakich technik organizacji skorzystać? Jakie wybrać meble kuchenne? Wadowice są miastem, w którym możesz znaleźć odpowiedź na te pytania. Dlaczego? Gdyż to właśnie między innymi tu, możesz liczyć na piękne szafki do swojej kuchni.

 

Wydzielenie strefy

 


Kluczem do sukcesu to odpowiedni plan działania w każdej dziedzinie życia, także kuchennej. Urządzając kuchnie warto pamiętać o wydzieleniu stref : gotowania, zmywania oraz przechowywania. Jest to tzw. trójkąt roboczy. Właściwe ulokowanie urządzeń AGD i szafek kuchennych będzie wpływać na wygodę oraz ułatwi codzienne czynności. Jeżeli zaś projektujemy kuchnię o większym metrażu, choćby w kształcie litery U, dwurzędową czy z wyspą, zadanie jest ułatwione. Trzeba jednak pamiętać, aby odległość pomiędzy równoległymi ścianami wynosiła około 120 cm. W małych pomieszczeniach najczęściej meble zamontowane są na jednej linii lub w kształcie litery L. Obok płyty grzewczej warto zagospodarować miejsce przynajmniej 40 cm blatu roboczego, zaś zmywarkę ulokujmy obok szafki na czyste naczynia. 

 

 

Kolor mebli kuchennych

 


Będąc w posiadaniu niewielkiej kuchni, lepiej zrezygnować z ciemnoorzechowego forniru czy kolorowej mozaiki. Meble powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce. Tu warto postawić na delikatne szarości, łagodne drewniane odcienie i jednolitą fakturę. To sprawi, że nawet niewielka przestrzeń wyda się optycznie większa. 

 

 

 

Gdzie po meble do kuchni? Wadowice – to jest odpowiedź

 


W naszym salonie znajdziesz meble zarówno do małej, jaki do dużej kuchni. Szeroki wybór faktur, kolorów i rodzajów mebli czeka na Ciebie. Zajrzyj do nas już dziś! Nasi eksperci służą pomocą w doborze idealnych mebli kuchennych. Wadowice jest jednym z miast, w którym możesz zakupić zarówno meble kuchenne, jak i inne. Przekonaj się sam, jak łatwo możesz zyskać piękną kuchnię.