Salon Meblowy Sułtan

Meble do sypialni Zakopane

Czy znasz sposoby na miłe poranki? My znamy kilka pomysłów na to, jak porządnie się wyspać. Zatem, zostań z nami!
Cóż, nie wszyscy z nas są rannymi ptaszkami. Poranki dla większości z nas nie należą do przyjemnych rytuałów w ciągu dnia. Zbyt krótki sen, kiepska pogoda za oknem czy czekający nas trudny dzień w pracy, to wystarczy, aby wstać z łóżka „lewą nogą”. Jednak warto walczyć o miły poranek, gdyż to on odpowiada za resztę spędzonego przez nas dnia. A jak się o to postarać?

 

Łóżko to najważniejszy meble do sypialni

 


Wybór łóżka spełniającego nasze oczekiwania nie jest w brew pozorom taki prosty. Najzdrowsze są łóżka drewniane, gwarantują zdrowy sen. Warto zatem postawić na modele wykonane z dębu, buku oraz odmian egzotycznych np. mahoniu czy palisandru. Nie należy zapominać także o materacu. Doskonałym wyborem jest np. model kieszonkowy, który charakteryzuje tzw. elastyczność punktowa. Pod tym tajemniczym stwierdzeniem kryje się niejednolita twardość drutu sprężyn, które w sekundę dostosowują się do kształtu osoby śpiącej i skutecznie odciążają kręgosłup. Wymiary łóżka? Wygodne łóżka dla par rozpoczynają się od 140x200 cm. Zatem nie zapominajmy o tym, gdyż łóżko to najważniejszy mebel do sypialni. 


Jeżeli dobór łóżka mamy za sobą, czas na pościel. Kiedy kładziesz się wieczorem po ciężkim dniu do łóżka z pewnością oczekujesz zanurzenia się w prawdziwej oazie miękkości i przytulności. I nie mowa to o materacu, a o pościeli. Najszlachetniejsze tkaniny pościelowe cechuje tzw. splot atłasowy. Pościel wykonana taką metodą jest bardzo przyjemna w dotyku. Standardowy splot to 80-150 TC (Thread Count), a im wyższa wartość splotu tym produkt szlachetniejszy. 


W sypialni bardzo ważną rolę odgrywa również światło. W ostatnich czasach bardzo modne stało się budzenie światłem ( taka alternatywa dla wrzeszczącego budzika). Jest to naprawdę świetny pomysł na miły poranek. Jeżeli posiadasz inteligentne oświetlenie, ustaw kinkiety tak, aby światło stopniowo nabierało mocy. Jeżeli zaś nie dysponujesz sprytnymi systemami zainwestuj w lampkę nocną, która będzie włączać się o określonej godzinie. Zimą jest to szczególnie istotne, gdy za oknem jest ciemno. Terapia jasnym światłem skutecznie przegania sen i powoli zachęca nas do kolejnego dnia. 

 

Gdzie po meble do sypialni? Zakopane zapraszają

 


Zajrzyj do nas po nowe meble do sypialni. W naszym salonie Sułtan bez problemu znajdziesz idealne meble dla siebie i swoich bliskich. Ogromny wybór, meble wyłącznie od najlepszych producentów czekają, aż zabierzesz je do swojej sypialni lub do innej części domu. Skorzystaj z naszej oferty już dziś. Zapraszamy!