Salon Meblowy Sułtan

Meble wypoczynkowe, sofy, fotele, komplety – Gorlice

Każdy mieszkaniec Gorlic potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł wypocząć po ciężkiej pracy, odstresować się, nabrać sił do dalszych działań. Najwięcej czasu spędzamy w salonach, dlatego warto, aby znalazły się w nim meble wypoczynkowe, które rozluźnią nas i pozwolą na miłe spędzenia czasu – czy to przy filmie, czy książce. Jak urządzić salon, do którego będziemy chętnie wracać? Jakie meble wypoczynkowe powinny się w nim obowiązkowo znaleźć?

Meble wypoczynkowe – dostosowane do potrzeb

Funkcjonalne meble wypoczynkowe powinny być odpowiednio dobrane do wzrostu. Osoby niskie i średniego wzrostu powinny wybierać płytkie sofy, aby siedząc, mogły swobodnie dosięgnąć podłogi stopami. Natomiast osoby wysokie muszą wybierać meble z głębszym siedziskiem. W meblach wypoczynkowych warto także zwrócić uwagę na regulowane zagłówki, dzięki którym każdy może wybrać komfortową pozycję dla siebie i oddać się relaksowi. Odpoczynkowi sprzyjają również rozkładane podnóżki, pozwalające na pełny wypoczynek w wygodnym ułożeniu.

Inne zalety mebli wypoczynkowych to m.in. funkcja spania i pojemniki na pościel. Ten pierwszy atut czyni mebel wyjątkowo praktycznym i przydaje się w wielu sytuacjach – np. w kawalerkach lub przy wizycie niezapowiedzianych gości. Za to pojemniki na pościel mogą służyć do przechowywania także innych przedmiotów, dzięki czemu zaoszczędzimy więcej miejsca.

Sofy – z funkcją spania czy bez?

Sofy mogą być typowo wypoczynkowe, lecz istnieją też modele wyposażone w funkcję spania. Jeżeli sofa ma służyć głównie do oglądania telewizji, to nie potrzebujemy w niej tej dodatkowej funkcji. Dopiero, gdy sofa na noc musi stać się dla nas łóżkiem, to konieczny jest mebel rozkładany, najlepiej z pojemnikiem na pościel. Przy wyborze sofy warto też zwrócić uwagę na rozmiary siedziska, aby zagwarantować sobie wygodne siadanie i wstawanie z sofy oraz jej twardość. Nie każdy lubi miękkie siedziska.

Fotele – wybierz idealny dla siebie!

Wbrew pozorom, wybór idealnego fotela jest nie lada wyzwaniem. Trzeba wziąć pod uwagę jego kształt, wymiary, wygląd, jakość, rodzaj obicia, a także podłokietniki i podnóżek. Najlepiej sprawdzić go, spędzając na nim dłuższą chwilę w salonie meblowym – wtedy będziemy mieć pewność, że czujemy się w nim komfortowo. Dobry fotel wypoczynkowy powinien być wyposażony w podłokietniki, które pozwolą odpocząć ręką i podnóżka, pozwalającego odpoczywać w pozycji półleżącej. Powinniśmy zwracać uwagę także na walory estetyczne wybieranego fotela i materiał, z jakiego jest wykonany – warto, aby były wytrzymały i w kwestii utrzymania czystości.

Meble wypoczynkowe to inwestycja na lata, dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór idealnej sofy, fotelu czy kompletu do swojego salonu. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort i urozmaicimy wnętrze naszego mieszkania, a także będziemy mogli swobodnie przyjmować gości – zarówno tych zapowiedzianych, jak i niespodziewanych. Serdecznie zapraszamy do salonu meblowego Sułtan w Bochni, do wypróbowania naszych mebli wypoczynków oraz skontaktowania się z nami – chętnie odpowiemy na Państwa pytania!