Salon Meblowy Sułtan

Meble wypoczynkowe, sofy, fotele, komplety – Limanowa

Poszukiwania mebli tapicerowanych do pokoju dziennego bywają ciężkie. Wybór, który obecnie oferują salony meblowe w okolicach Limanowej może wręcz przytłoczyć – narożniki, sofy, fotele, komplety wypoczynkowe, szezlongi… Zdecydowanie się na jedną konstrukcję to kłopotliwe zadanie, bo nawet, gdy już postanowimy zakupić fotel, to pojawiają się kolejne pytania odnośnie materiału wykonania, kolorów, a nawet dodatków – jak pufa lub stołek. W poniższym artykule prezentujemy wygodne i modne rozwiązania, które sprawdzą się w każdym salonie!

Meble wypoczynkowe Limanowa – wygoda ważniejsza od stylu

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na naszą wygodę. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to wokół nich toczy się życie codzienne, a sam piękny wygląd nie będzie w stanie zapewnić nam pełni komfortu. Istotną kwestią przy zakupie mebli wypoczynkowych jest zwrócenie uwagi na wysokość oparć, głębokość siedzisk, materiał obiciowy oraz rodzaj wypełnienia.

Komplety wypoczynkowe Limanowa – jak wybrać najwygodniejsze meble wypoczynkowe?

Przy wyborze kompletu wypoczynkowego warto sugerować się m.in. własnym wzrostem. Dla osób niskich i średniego wzrostu najlepsze będą meble o płytkim siedzisku (pozwolą swobodnie dotknąć stopami ziemi), natomiast dla wysokich meble głębokie (Dadzą odpowiednie podparcie na całej długości ud).Należy zwrócić uwagę także na wysokość oparć. Najwygodniejsze są te o wyższych lub regulowanych oparciach, ponieważ zapewniają odpoczynek całemu kręgosłupowi. Niskie oparcia wyglądają fantastycznie, ale – niestety – wygląd to nie wszystko…

Ogromnym dylematem bywa rodzaj materiału obiciowego mebli wypoczynkowych. Najczęściej wybierana jest skóra naturalna ze względu na swoją praktyczność – jest odporna na plamy i zabrudzenia oraz bardzo prosta w utrzymaniu. Niemniej, najprzyjemniejsze w użytkowaniu są meble tapicerowane wykonane ze sztruksu lub weluru – one również często goszczą w polskich salonach.

Sofy i fotele Limanowa – sofa czy fotel?

Zarówno sofa, jak i fotel są równie wygodne. To, które z nich należy wybrać, powinno zależeć nie tylko od indywidualnego gustu, ale przede wszystkich wielkości i układu pokoju dziennego. W większych pomieszczeniach warto zdecydować się na oba te meble, a nawet dodatkowo pufę lub drewniany stołek. Znakomicie sprawdzą się przy wizycie gości oraz dla nas samych. Fotel z podnóżkiem pozwoli na swobodne wyciągnięcie nóg i – tym samym – perfekcyjny relaks z książką lub ulubionym serialem telewizyjnym.

W salonie meblowym Sułtan czeka na Ciebie bogata oferta rozmaitych mebli wypoczynkowych – od drobnych puf po wieloosobowe sofy i narożniki, dzięki którym funkcjonalnie wypełnisz wnętrze swojego mieszkania. U nas znajdziesz meble tapicerowane zarówno w stonowanych barwach, jak i w mocniejszych kolorach, które ożywią każdy lokal! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej oraz odwiedzenia naszego sklepu w Bochni!