Salon Meblowy Sułtan

Meble wypoczynkowe Tarnów

Urządzenie małego salonu, to duży problem. Wiedzą o tym właściciele mniejszych metrażów. Podczas aranżacji małego salonu największym wyzwaniem jest ustawienie mebli tak, aby pokój nie wydawał się zagracony i niefunkcjonalny. Mały salon w brew obawom może być i wygodny i funkcjonalny, pod warunkiem, że dobrze rozplanujemy układ pomieszczenia. Wyjściowym punktem aranżacji powinny być meble wypoczynkowe, a przede wszystkim kanapa i fotele, jeżeli one także znajdują się w naszym salonie. 

 

Meble wypoczynkowe Tarnów

 


Na samym początku warto zwrócić uwagę, że zazwyczaj to sofa jest największym meblem w pokoju dziennym, w związku z czym jej usytuowanie będzie dominować ustawienie reszty sprzętów i mebli. Taką kanapę najczęściej stawiamy pod ścianą. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. W ostatnich czasach odchodzi się od takiego ustawienia, co korzystanie wpłynęło na układ całego salonu. Taka sofa może stać na środku salonu, co wcale nie zmniejszy go optymalnie, a jedynie podzieli pokój na strefy, np. jadalnianą i salonową. Warto także pokusić się o dwie kanapy usytuowane równolegle względem siebie. Na środku zaś ustawić niewielki stolik dla gości. W naprawdę małych wnętrzach świetnie sprawdzi się sofa narożna. Pozwoli to na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Zapewni to także więcej miejsca do siedzenia niż tradycyjna sofa. Ponad to taki zabieg pozwoli na zagospodarowanie trudnych narożników pokoju Dzięki niej łatwo stworzyć wygodną strefę wypoczynkową i to bez konieczności dostawiania dodatkowych foteli. 

 

Meble wypoczynkowe do małego salonu

 


Przedstawiamy praktyczne porady na urządzenie małego salonu:


- mniejsze meble, takie jak krzesła,  pufy czy stoliki ustaw pod kątem, zaś większe równolegle do ścian
- wybieraj okrągłe stoliki kawowe zamiast prostokątnych, gdyż dodadzą one lekkości pomieszczeniu
- symetrycznie i ściśle ustawione meble wypoczynkowe, szczególnie pod kątem prostym, sprawią że pokój staje się optycznie cięższy. Lepszym rozwiązaniem jest asymetryczna aranżacja mebli wypoczynkowych
- kupuj meble z różnych kompletów. Zróżnicowany wystrój nada pomieszczeniu lekkości

 

 

 

Meble wypoczynkowe? Tarnów zaprasza

 


Mały salon nie musi być nudny. Wystarczy dobrać odpowiednie meble wypoczynkowe. Tarnów to miejsce, gdzie takie meble znajdziesz w mgnieniu oka. Nasi specjaliści doradzą Ci i podpowiedzą, jak ożywić, ale i nie zagracić twojego salonu. Skorzystaj z naszych ofert i zyskaj nowy salon. Zapraszamy!