Salon Meblowy Sułtan

Narożniki, łóżka, materace – Gorlice

Jak urządzić małą sypialnię, aby była przytulna? Jakimi zasadami kierować się, aby nawet w małym pomieszczeniu zapewnić sobie komfortowe warunki do wypoczynku i snu? Jeśli jesteś mieszkaniem Gorlic lub okolic i rozmyślasz nad podobnymi kwestiami – mamy dla Ciebie odpowiedzi. Wystarczy, że przeczytasz do końca nasz artykuł.

Narożniki – najlepszy wybór do każdego salonu!

Narożniki to funkcjonalne meble, które sprawdzą się nie tylko w obszernych mieszkaniach, ale i kawalerkach. Istnieją mniejsze modele, z funkcją spania, które znakomicie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. W dzień pełnią one funkcję kanapy, a w nocy zamieniają się w wygodne łóżko. Niewielkie wymiary i możliwość ustawienia tego mebla w samym rogu pokoju sprawią, że przestrzeń optycznie się powiększy. A – jak powszechnie wiadomo – dobre zagospodarowanie miejsca to podstawa w małych mieszkaniach.

Wygodne siedziska, obszerne szuflady na pościel, kolorowe, miękkie poduszki i funkcja spania – to wszystko sprawia, że małe narożniki są zawsze dobrym wyborem i zdecydowanie warto przemyśleć ich udział w aranżacji swojego pokoju dziennego.

Łóżka – jakie sprawdzą się w małym mieszkaniu?

Często wielkość pomieszczenia, które przeznaczamy na sypialnię, decyduje o tym, na jakie łóżko do sypialni możemy sobie pozwolić. Łóżko dla dwóch osób powinno mieć co najmniej 140 cm szerokości, choć wiadomo, że im szersze, tym wygodniej się śpi. Jednak w każdej sypialni trzeba zapewnić możliwość swobodnego poruszania się wokół łóżka. Najwygodniej jest, gdy z każdej jego strony pozostanie około 80 cm wolnej przestrzeni. Mała sypialnia często nie pozwala na to, ale warto pamiętać, że jeśli wokół mebla będzie mniej niż 55 cm wolnego miejsca, to wchodzenie i wychodzenie z łóżka będzie znacznie utrudnione. Czasami trzeba - niestety - postawić łóżko tuż przy ścianie, a więc swobodny dostęp do niego jest tylko z jednej strony.

Materace – lateksowe czy kieszeniowe?

Wielkie znaczenie dla naszego snu ma odpowiednio dopasowany materac. Wybór tego elementu to kwestia indywidualna – jego rodzaj, twardość i materiały wykonania muszą być dopasowane do naszych upodobań, ale też budowy ciała. Dobry materac to taki, który właściwie podpiera ciało podczas snu i zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Zazwyczaj decydujemy się na materac lateksowy bądź kieszeniowy.

Materac lateksowy jest bardzo elastyczny i dobrze podpiera ciało podczas snu, dokładnie rozkładając obciążenie. Utrzymuje też kręgosłup w prawidłowym ułożeniu. Materace lateksowe są zaliczane do materaców bardziej miękkich. Dzięki temu idealnie nadają się dla osób wrażliwych na ucisk i osób z problemami z kręgosłupem. Materace kieszeniowe są też nieco twardsze od lateksowych, ale mimo wszystko bardzo dobrze dopasowują się do krzywizn ciała, choć dla osób wrażliwych mogą być niewygodne. Ich niewątpliwą zaletą jest ogromny wybór materiałów i twardości.

Zanim zdecydujemy się na zakup danego mebla do spania lub materaca, warto jest udać się do sklepu i samodzielnie przetestować różne opcje. Serdecznie zapraszamy do naszego salonu meblowego Sułtan, gdzie z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze.