Salon Meblowy Sułtan

Narożniki, łóżka, materace – Skawina

Sen to jeden z kluczowych elementów, dzięki któremu nasz organizm może funkcjonować w prawidłowy sposób. Aby obudzić się w pełni wypoczętym, a nasz sen był najlepszej jakości, powinniśmy zadbać o wygodne meble do spania, dostosowane do naszych potrzeb. Zarówno odpowiednio dobrany materac, jak i same łóżko, jest w stanie pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i chęć do aktywności w ciągu dnia, zapewnić spore pokłady energii i – przede wszystkim – zadbać o nasze zdrowie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do spania? Czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze? Jakie rozwiązania są modne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższym artykule!

Narożniki Skawina - z funkcją spania

Narożniki zapewniają dużo miejsca nie tylko do spania, ale i do siedzenia. Idealnie sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach bez oddzielnej sypialni, ale i w większych salonach, jako okazjonalne łóżko dla gości. Narożnik z funkcją spania powinien być wygodny, trwały i łatwy w rozkładaniu, warto też zwrócić uwagę na to, czy posiada schowek na pościel.

Kanapy narożne pozwalają zaoszczędzić miejsce, a nawet sprawić, że pomieszczenie wydaje się być bardziej przestronne. Gwarantują także komfortowy wypoczynek i są tak duże, że z powodzeniem zastąpić łóżko małżeńskie. Odnajdą się nie tylko w salonach, ale i w pokoju dziecka czy sypialni. To mebel zarówno do wygodnego siedzenia z przyjaciółmi, jak i spania.

Materace Skawina – zadbaj o kręgosłup

Wybierając materac, powinniśmy kierować się preferencjami naszego ciała. Powinniśmy wybrać taki, który jest komfortowy dla naszego kręgosłupa – dzięki temu będzie miał on właściwy wpływ na komfort i jakość naszego snu. Materac sprężynowy sprawdzi się dla osób o znacznej masie ciała, ponieważ oferuje bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Podobnie materace piankowe – świetnie dopasowują się do kształtu ciała, są także bardziej przewiewne. Materace lateksowe są również bardzo elastyczne, dzięki czemu zapewniają ciału równe podparcie i optymalnie dopasowują się do jego kształtu. To także najbardziej wytrzymałe materace, dodatkowo odpowiednie dla alergików – nie sprawdzi się jednak u osób z nadmierną potliwością. Wybór idealnego materaca jest niełatwym zadaniem, ale warto poświęcić na niego więcej czasu – w końcu tu chodzi o nasze zdrowie!

Łóżka Skawina – zwróć uwagę na solidność wykonania

Jak dobrać łóżko, aby być z niego w pełni zadowolonym? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze kryteria: rodzaj i jakość materaca (o czym przeczytać możecie powyżej), wykonanie stelaża i pozostałe elementy konstrukcji. Jeśli stelaż nie jest wykonany prawidłowo, łóżko może się chwiać, a materac przesuwać, co bez wątpienia nie służy komfortowemu wypoczynkowi. Inne elementy konstrukcji - takie jak materiały, z których zostało łóżko wykonane oraz przede wszystkim ich solidność – również mają decydujący wpływ na nasz sen – skrzypienie i piszczenie nie pomoże nabrać sił, a sprawi, że następnego dnia obudzimy się jeszcze bardziej zmęczeni.

Serdecznie zapraszamy do salonu meblowego Sułtan, gdzie czeka na Państwa szeroki wachlarz materacy, narożników i solidnych łóżek.