Salon Meblowy Sułtan

Narożniki, łóżka, materace - Wieliczka

Sen jest niezwykle istotny dla zachowania równowagi, zdrowia i dystansu do codziennych spraw. Wygodne meble są w stanie pozwolić nam w pełni wypocząć i zrelaksować się, wyzbyć stresu. Obecnie przy aranżowaniu mieszkania w Wieliczce poszukujemy przede wszystkim nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Chcemy, aby wyposażenie domu było wielozadaniowe, wytrzymałe i cieszyło nasze oczy. Jak nasze pragnienia mają się do mebli przeznaczonych do spania? Czy można znaleźć kompromis pomiędzy funkcjonalnością a wygodą? O tym przekonacie się, czytając ten artykuł.

Narożniki Wieliczka - z funkcją spania

W każdym salonie powinien znaleźć się komfortowy narożnik. To mebel wielofunkcyjny, wygodny i praktyczny. Kanapy narożne pozwalają nie tylko na wygodne siedzenie, ale i leżenie. Niektóre z nich posiadają funkcję spania, a właściwie dobrany narożnik może z powodzeniem zastąpić standardowe łóżko, nie wspominając o jego innych walorach. Dzięki funkcji rozkładania zajmują niewiele miejsca, w związku z czym zyskujemy w naszym pokoju dodatkową przestrzeń (niektóre z nich posiadają także schowek na pościel). Wybór narożnika jest więc niezwykle praktycznym rozwiązaniem, który warto przemyśleć.

Łóżka Wieliczka - trend na meble z płyty

Łóżko do sypialni musi być przede wszystkim praktyczne i nienagannie estetyczne. Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się łóżka wykonane z płyty meblowej – są tanie, wytrzymałe, solidne, nowoczesne, często z ciekawym, subtelnym designem. Wnoszą do sypialni lekkość wystroju i można je swobodnie dopasować do każdej aranżacji. Z płyty meblowej tworzy się głównie proste meble, dzięki czemu łóżka z tego materiału nie przejmują całkowitej kontroli nad aranżacją wnętrza, a łagodzą je i są przyjemne dla oka. Rozsądnie i przemyślanie wybrane posłużą swoim właścicielom przez wiele, wiele lat.

Materace Wieliczka - zadbaj o swój sen i zdrowie

Ogromne znaczenie dla naszego snu ma odpowiednio dopasowany materac. Wybór tego elementu to kwestia indywidualna – jego rodzaj, twardość i materiały wykonania muszą być dopasowane do naszych upodobań, ale też budowy ciała. Dobry materac to taki, który właściwie podpiera ciało podczas snu i zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Zazwyczaj decydujemy się na materac lateksowy bądź kieszeniowy.

Materac lateksowy jest bardzo elastyczny i dobrze podpiera ciało podczas snu, dokładnie rozkładając obciążenie. Utrzymuje też kręgosłup w prawidłowym ułożeniu. Materace lateksowe są zaliczane do materaców bardziej miękkich. Dzięki temu idealnie nadają się dla osób wrażliwych na ucisk i osób z problemami z kręgosłupem. Materace kieszeniowe są też nieco twardsze od lateksowych, ale mimo wszystko bardzo dobrze dopasowują się do krzywizn ciała, choć dla osób wrażliwych mogą być niewygodne. Ich niewątpliwą zaletą jest ogromny wybór materiałów i twardości.

W salonie meblowym Sułtan czeka na Ciebie bogaty wybór narożników, łóżek i materacy. Odwiedź nasz sklep w Bochni i wybierz idealne meble do spania dla siebie! Zapraszamy!