Salon Meblowy Sułtan

Narożniki, łóżka, materace – Zakopane

Sypialnia jest miejscem, w którym relaksujemy się i wypoczywamy przed kolejnym dniem i obowiązkami, które przyniesie. Najważniejszym elementem aranżacji tego pomieszczenia jest oczywiście mebel, który posłuży nam do snu. Jednakże wybór odpowiedniego łóżka, kanapy lub narożnika często sprawia mieszkańcom Zakopanego sporo problemu. Podobnie sytuacja ma się z materacem, którego wybór zwykliśmy traktować zbyt obojętnie. Czym powinniśmy kierować się podczas zakupu mebli do sypialni? Na co zwrócić uwagę?

Narożniki – idealne do każdego mieszkania

Praktycznie wszystkie modele narożników są współcześnie rozkładane, dlatego też coraz częściej pełnią one funkcję mebli do spania - szczególnie w małych mieszkaniach i kawalerkach. W większych przestrzeniach również ich nie brakuje – w dzień pełnią one wówczas funkcję kanapy, a w nocy – jeśli jest taka potrzeba - zmieniają się w wygodne łóżko dla gości. Jest to niezwykle praktyczny mebel, który zdecydowanie warto mieć w swoim domu, nie tylko przez wzgląd na funkcję spania, ale i jego ogromne możliwości aranżacyjne – ustawienie go w samym rogu sprawi, że przestrzeń naszego salonu optycznie się powiększy, a my zyskamy więcej miejsca do zagospodarowania. Zdecydowanie się na ten mebel jest zawsze trafnym wyborem!

Łóżka – wygoda i nowoczesność

Gdy poszukujemy łóżka do swojej sypialni, powinniśmy przede wszystkim zadbać o swoją wygodę. Przy wyborze zwróćmy uwagę na odpowiednią jego szerokość i materac. Nowoczesne łóżka często mają też wiele dodatkowych funkcji, którymi warto zainteresować się podczas zakupu. Na rynku nie brakuje modeli z półkami czy schowkami. Ten na pościel jest szczególnie przydatny, bo nawet jeśli nie mamy w zwyczaju jej tam trzymać, wolne miejsce możemy przeznaczyć na przechowywanie innych rzeczy – nawet książek.

Materace – wybierz mądrze!

Dobrze dobrany materac jest gwarancją efektywnego i komfortowego wypoczęcia. Ma on ogromny wpływ na zdrowy sen. Podstawową zasadą, którą powinniśmy się kierować podczas zakupów, jest jak najlepsze dopasowanie materaca do naszych indywidualnych potrzeb, preferencji i budowy naszego ciała. To ważne, ponieważ źle dobrany materac może być przyczyną nie tylko niewyspania, lecz także wielu schorzeń kręgosłupa. Jeśli już teraz mamy problem ze snem, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że śpimy na nieodpowiednim materacu i powinniśmy go wymienić.

Kupując materac należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego twardość - zbyt miękki materac nie zapewni odpowiedniego ułożenia kręgosłupa, a z kolei zbyt twardy nie dopasuje się właściwie do ułożenia naszego ciała Optymalnym rozwiązaniem jest więc zakup materaca o średniej twardości. Trzeba mieć tu jednak na uwadze, że należy go dostosować do naszej wagi. Istotna jest również grubość materaca – grubsze materace są przeznaczone przede wszystkim dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Wybór mebli do snu może odbić się na naszym zdrowiu, dlatego przy ich wyborze nie kierujmy się jedynie ich wyglądem, a naszą wygodą i dobrem naszego kręgosłupa. Serdecznie zapraszamy do salonu meblowego Sułtan w Bochnii, gdzie pomożemy wybrać właściwe łóżka i materace, dostosowane do Państwa potrzeb.