Salon Meblowy Sułtan

Szafy, garderoby, stoły Kraków

Nowoczesne mieszkanie powinno być przestrzenne i jasne, dlatego też współcześnie, wybierając meble, stawiamy na ich praktyczność i możliwość zaoszczędzenia miejsca. Tradycyjne szafy zdają się być zbyt masywne i ciężkie - choć są przydatne i za czasów naszych dziadków były odpowiednie - teraz niespecjalnie trafiają w trendy. Do aranżacji wnętrza wolimy wybrać te obecnie produkowane, do których użyto znacznie więcej materiałów niż drewno (szkło, metal, płyty meblowe, nawet plastik). Nadają one nie tylko wrażenia lekkości meblom, ale właściwego klimatu i uroku, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni produkt dla swojego domu. Podobnie rzecz ma się z meblami - wolimy stoły rozkładane, które na co dzień zajmują raczej niewiele miejsca i dopiero przy większym spotkaniu prezentują swoje prawdziwe gabaryty. Warto również dodać, że coraz częściej w mieszkaniach pojawiają się garderoby, nie jako oddzielne pomieszczenie do przechowywania ubrań i pościeli, a tajemna szafa, która pełni jej funkcje.

Szafa-garderoba lepsza od zwykłej szafy?

W domach jednorodzinnych coraz częściej przeznacza się jedno pomieszczenie na garderobę, gdzie przechowuje się nie tylko odzież i buty, ale także wiele innych rzeczy (pościele, obrusy...). Niestety, w mieszkaniach w bloku zwykle nie ma możliwości na zagospodarowanie oddzielnego pokoiku na takie rzeczy. Dla małych rodzin zazwyczaj wystarcza mała "garderoba" do przedpokoju, umieszczana we wnęce (która zwykle przeznaczona jest na zwykłą szafę). Pozwala ona na utrzymanie porządku i - przede wszystkim - jest idealnym pomysłem, jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu. Taka szafa-garderoba zawiera drążki do wieszania ubrań, szuflady, półki - możemy schować do niej nawet odkurzacz, aby mieć go zawsze pod ręką.

Rozkładane stoły - wybawienie dla małych pomieszczeń

Przy wyborze stołu warto kierować się rozmiarem pomieszczenia, w którym ma on stać. Oczywistym jest, że do niewielkiej jadalni czy kawalerki nie powinniśmy wybierać potężnego mebla - utrudniałby nie tylko funkcjonowanie, ale i zabierał wiele cennej przestrzeni, którą - przecież - chcemy zaoszczędzić. W takich sytuacjach najlepiej postawić na stoły rozkładane, które z niewielkich i drobnych są w stanie zamienić się w najprawdziwszą ławę biesiadną. Rozłożenie takiego stołu jest zwykle banalnie proste i jest w stanie zrobić to jedna osoba. Zdecydowanie warto przemyśleć zakup tego praktycznego mebla.

Garderoba do przedpokoju

Szafy-garderoby do przedpokoju są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale też i niezwykle estetycznym. Jasne meble są w stanie optycznie powiększyć wnętrze oraz wyglądają niezwykle urokliwie. Przy decydowaniu się na taką szafę, warto zamówić je w salonie meblowym lub dużej firmie meblarskiej na wymiar - dzięki temu nie tylko wymiarami będzie idealna, ale także sami będziemy mogli wybrać jej wyposażenie - ilość półek, długość drążka, dodatkowe kosze na drobiazgi...

Jeśli szukacie praktycznych, ładnych i niedrogich mebli - zapraszamy do kontaktu.