Salon Meblowy Sułtan

Szafy, garderoby, stoły – Zakopane

Coraz więcej mieszkańców Zakopanego podchodzi starannie do aranżacji wnętrz i oszczędnego zagospodarowania domowych przestrzeni. Rośnie zainteresowanie meblami dopasowanymi do naszych pomieszczeń, szczególnie wśród szaf i garderób. Czasami ciężko wybrać pomiędzy zamkniętym meblem, a otwartym regałem z półkami – każde rozwiązanie wydaje się mieć swoje wady i zalety. Jakie będzie najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przeczytajcie ten artykuł do końca, a na pewno decyzja okaże się łatwiejsza do podjęcia!

Szafy – pojemność przede wszystkim

Rzadko kiedy możemy w mieszkaniu pozwolić sobie na oddzielną, dużą garderobę, dlatego warto postawić na większą szafę do sypialni, najlepiej wyposażoną w lustro. Taki mebel optycznie powiększy przestrzeń i niezwykle praktycznie sprawdzi się przy szykowaniu do wyjścia – kobiety szczególnie go docenią. Najważniejszą rzeczą jest jednak zwrócenie uwagi na pojemność szafy – ważne, aby była ona wyposażona w półki i wystarczająco długi drążek, aby nasze ubrania się nie pogniotły. Ciekawym rozwiązaniem są także szafy narożne, które pozwalają efektownie zagospodarować kąt pomieszczenia. A jeśli posiadamy w mieszkaniu wnękę, warto pomyśleć o zagospodarowaniu jej i zmienieniu ją w szafę, a może raczej swoistą garderobę.

Garderoby – urządź wnękę swojego mieszkania

Szafy wnękowe są bardzo praktyczne i zajmują mniej miejsca – jedynie przestrzeń wnęki, która i tak jest często trudna do urządzenia. Ponadto, taka szafa może być naprawdę obszerna i jest w stanie pomieścić wiele ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku – znacznie więcej niż zwykły mebel. Często posiadają one także drzwi przesuwane, co doskonale sprawdzi się w wąskich korytarzach lub ciasnych pomieszczeniach – nie będą blokować przejścia przy otwieraniu. Takie drzwi są bez wątpienia ogromną zaletę, ale źle wykonane (lub zamontowane) mogę sprawić, że do otwarcia szafy będzie potrzeba siły. Pamiętajmy o sprawdzeniu ich przed zakupem!

Stoły – modele rozkładane to podstawa

Nie tylko różnorodne szafy mogą pozwolić zaoszczędzić sporo przestrzeni. Stoły są zwykle centralnym punktem życia rodziny – spędzamy przy nim zdecydowanie dużo czasu z najbliższymi i znajomymi. Dlatego też powinien być on jednocześnie funkcjonalny i nie zabierający zbyt dużej ilości miejsca. Bardzo wygodną opcją będzie więc stół rozkładany, którego można dowolnie dopasować do danej sytuacji – „powiększyć” przy większym spotkaniu, a w ciągu dnia codziennego zredukować jego rozmiar „składając”. Zwykle jest to banalnie prosta czynność, którą wykonać może nawet dziecko.

Szafy, garderoby wnękowe i stoły rozkładane to praktyczne rozwiązanie do każdego mieszkania i domu, niezależnie od jego metrażu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą salonu meblowego Sułtan, w którym nie brakuje mebli różnych producentów, wśród których bez wątpienia odnajdą Państwo idealne rozwiązanie do aranżacji wszelakiego rodzaju pomieszczeń. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepu w Bochni, gdzie doświadczona obsługa chętnie doradzi w wyborze odpowiedniego produktu.